Systemem informacyjnym

posługuje się każda organizacja. Jest to nie tylko (jak często się uważa) sprzęt komputerowy. Dużo ważniejszym elementem jest człowiek, wykorzystujący narzędzia do osiągania swoich celów.

Schemat systemu informacyjnego pokazuje poniższy rysunek:

Wiedza i umiejętności użytkownika to podstawowe warunki do umiejętnego posługiwania się systemem komputerowym. Drugim ważnym czynnikiem w systemie jest poziomu rozwoju narzędzi informatycznych.

Dlatego rozwój systemu musi równolegle obejmować zarówno szkolenia z zakresu wciąż rozwijającego się oprogramowania jak i inwestycje w rozwój narzędzi. Nie można zapominać, że ważne jest zachowania balansu pomiędzy tym z czego korzystamy a tym co chcemy osiągnąć. Zwykle to nie kosmiczna technologia ale jasno określone cele połączone z umiejętnością wykorzystania dostępnych narzędzi decyduje o osiągnięciu sukcesu

Szkolenia z umiejętności użytkowania oprogramowania powinny iść w kierunku nauczania tych elementów, które pozwalają na praktyczne zastosowanie tego narzędzia oraz na nauczaniu technik i sposobów radzenia sobie przy rozwiązywaniu problemów firmy. Powinny koncentrować się na:


- opanowaniu narzędzi i metod wspomagających wprowadzanie danych

- kreowaniu umiejętności takiego doboru struktury danych, aby można było jak najłatwiej nimi zarządzać, 


- ułatwianiu przetwarzania danych.

 

JoomBall - Cookies

© 2017 Robert Kaźmierczak. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! templates by Engine Templates